Fundacja Oikonomos


Wasz 1% pomaga nam m.in.:

 - organizować warsztaty, obozy i szkolenia dla dzieci i młodzieży
 - wydawać publikacje, filmy, nagrania muzyczne
 - rozwijać działalność Akademii Supraskiej
oraz podejmować i wspierać inne inicjatywy na rzecz naszej społeczności.

Wszystkim ofiarodawcom - serdecznie dziękujemy!
1


14.12.2021

Biblia Matfieja Dziesiątego jest już Supraślu

Staraniem Akademii Supraskiej, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Instytutu Polskiego w Sankt Petersburgu Ewy Ziółkowskiej dotarły do Supraśla ofiarowane przez Mecenasów i Wydawców (przede wszystkim Fłorentina Panczenko, Anatolija Aleksiejewa i Artioma Żukowa) egzemplarze reprintu Biblii Matfieja Dziesiątego, wspaniałego pomnika prawosławnego piśmiennictwa państwa polsko-litewskiego, z towarzyszącym drugim tomem, zawierającym głębokie studia i katalog iluminacji. Ukazał się on rok temu w Petersburgu w limitowanej edycji 416 egzemplarzy, z czego do Polski trafiło 12. /czytaj dalej.../
30.09.2021

„Barok w Baroku” - koncert muzyki klasycznej w Akademii Supraskiej

W niedzielę, 12 września 2021 r., w Auli Akademii Supraskiej, wystąpiło trio w składzie: Arkadiusz Krupa — obój, Paweł Wajrak – skrzypce, Michał Nagy – gitara. Repertuar tria jest różnorodny stylistycznie i wielobarwny – obejmuje muzykę barokową, klasyczną i romantyczną w opracowaniu na skrzypce, obój i gitarę oraz utwory o inspiracji bałkańskiej i hiszpańskiej. Przybyła do Supraśla publiczność miała możliwość na żywo posłuchać tych utworów. Ciekawa aranżacja oraz miejsce, w którym zostały one wykonane, pozwoliły zatopić się słuchaczom w dźwięki muzyki, która - mamy nadzieję - na długo pozostanie w ich pamięci.
27.09.2021

Premiera animacji "Mój święty" już za nami!

Oficjalna premiera animacji "Mój Święty" za nami! 12 września w parafialnej stodole przy cerkwi pw. św. Mikołaja Cudotwórcy w Topilcu uczestnicy warsztatów oraz licznie zgromadzona publiczność mieli okazję po raz pierwszy oficjalnie obejrzeć na dużym ekranie wyniki pracy projektowej. Tych którzy nie mogli być z nami tego dnia zapraszamy na nasz kanał YouTube!
"Mój Święty" - to animacja, która powstała podczas tegorocznych warsztatów dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "Św. Mikołaj w naszych oczach" - zadanie współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.
14.09.2021

"Odrodzenie prawosławnej ikony w Polsce w XX wieku" - konferencja z okazji 30-lecia Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim

Wkład Policealnego Studium Ikonograficznego w Bielsku Podlaskim w odrodzenie prawosławnej ikony nie tylko w Polsce, ale i na świecie jest nieoceniony. Jego powstanie i działalność na przestrzeni trzech dekad zmieniło diametralnie wizerunek prawosławnych świątyń i ukształtowało współczesną wrażliwość i świadomość wiernych w tej dziedzinie. Z okazji jubileuszu 30-lecia Studium zapraszamy serdecznie na Międzynarodową Konferencję "Odrodzenie prawosławnej ikony w Polsce w XX wieku", która odbędzie się w dniach 17-19 września 2021 r. w Akademii Supraskiej.
więcej aktualności