Fundacja Oikonomos

 

Relacja z projektu: "Ciekawa gra, dobra komunikacja i pierwsza pomoc"


W piątek i sobotę, 19-20 czerwca br., w Akademii Supraskiej odbyło się dwudniowe szkolenie wolontariuszy do pracy z dziećmi i młodzieżą. Szkolenie zostało zorganizowane przez Fundację „OIKONOMOS” przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Białegostoku. Uczestnikami zajęć była 27-mio osobowa grupa młodzieży licealnej i studenckiej z Białegostoku. Program szkolenia zawierał takie elementy jak nauka gier i zabaw integracyjnych, komunikacja w grupie, sposoby rozwiązywania konfliktów, zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz instruktaż z pierwszej pomocy.

 Pierwszy dzień zajęć prowadziła Anna Petelska, która w niezwykle ciekawy i dynamiczny sposób poprowadziła zajęcia zapoznawcze i ćwiczenia dotyczące ról, które odgrywają dzieci w grupie rówieśniczej oraz rozmawiania z dziećmi o ich uczuciach. W przerwie zajęć uczestnicy udali się na kolację, po której kontynuowali zajęcia do późnych godzin wieczornych.

 

 

 

 


Drugi dzień został zainaugurowany wystąpieniem Piotra Puczyńskiego, który podzielił się doświadczeniem związanym z kwestiami bezpieczeństwa podczas organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Następnie, po krótkiej przerwie, panowie Łukasz Siedlecki i Adam Milewski poprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy. Uczestnicy warsztatów mogli również w praktyczny sposób przećwiczyć swoje umiejętności w tej dziedzinie.

 

 
 

Po przerwie obiadowej odbyła się ostatnia część szkolenia, prowadzona ponownie przez Annę Petelską. Młodzież zdobyła wiedzę na temat zachęcania dzieci do współpracy, rozwiązywania konfliktów grupowych oraz współpracy z innymi wychowawcami podczas obozu. Szkolenie w opinii wszystkich uczestników, ze względu na swoją interaktywną formę i możliwość przećwiczenia nabytych umiejętności w praktyce, było bardzo cennym i szczególnym doświadczeniem. Piękna sceneria wraz ze specyficzną aurą otaczającą Akademię Supraską sprawiły, że wszyscy uczestnicy szkolenia rozjechali się do domów zadowoleni.

 

 

 

 


 

 


 


 

"Ciekawa gra, dobra komunikacja i pierwsza pomoc - szkolenie wolontariuszy do pracy z dziećmi i młodzieżąSerdecznie zapraszamy młodzież licealną i studencką z Białegostoku do uczestnictwa w szkoleniu pt. „Ciekawa gra, dobra komunikacja i pierwsza pomoc - szkolenie wolontariuszy do pracy z dziećmi i młodzieżą”, organizowanym przez Fundację „Oikonomos”. Dwudniowe szkolenie odbędzie się 19-20 czerwca 2009 r. w Akademii Supraskiej (początek o godz. 17.00).


Program szkolenia będzie zawierał takie elementy jak nauka gier i zabaw integracyjnych, komunikacja w grupie, sposoby rozwiązywania konfliktów, zasady bezpieczeństwa podczas organizacji letniego wypoczynku, instruktaż z pierwszej pomocy. Wszystkie zajęcia będą miały charakter interaktywny, a uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość przećwiczenia nabytych umiejętności w praktyce. Szkolenie jest bezpłatne.

Formularz zgłoszeniowy na szkolenie

 

Zgłoszenia należy wysyłać na adres fundacja@oikonomos.pl.


Szkolenie zostało dofinansowane przez Urząd Miasta Białegostoku.

 

Serdecznie zapraszamy!